program regionalny europa

Ania

Ania

Trwają przygotowania do DOROCZNEJ ZBIÓRKI PUBLICZNEJ na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

W tym roku zbiórka pieniędzy odbędzie się 3 kwietnia, w godz. 8:00 – 20:00 na terenie Gorzowa Wlkp.

poniedziałek, 24 luty 2014 12:22

Bal charytatywny AD 2014 jest już historią

Fot. Marcin Szarejko

 

Ósma odsłona spektakularnych działań dobroczynnych Klubu Sportowego „Stal" Gorzów w postaci Balu charytatywnego, który miał miejsce w sobotę 22 lutego bieżącego (2014) roku po raz kolejny zakończyła się sukcesem organizacyjnym i finansowym. Tym razem beneficjentami Balu były – podobnie jak w poprzednich siedmiu edycjach – osoby chore na choroby nowotworowe, podopieczni Hospicjum Św. Kamila, oraz – po raz pierwszy – osoby chore na autyzm, które objęte są troską gorzowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem. Wspomniane działania dobroczynne Klub ma wpisane w misję pozasportową i obejmuje nią inicjatywy z zakresu wspierania osób i instytucji zajmujących się pomocą osobom potrzebującym wielorakiego wsparcia.

Suma wpływów zapisanych tego wieczoru na konto Balu wyniosła 236.250 zł i – co tu ukrywać – jest imponująca. Gros z tej sumy „wykolędował", jak sam mówi, Prezes Honorowy „Stali", pan Władysław Komarnicki (134 tys. zł), reszta została wylicytowana przez gości Balu podczas sobotniej zabawy. Niemała w tym zasługa Gorzowian, panów Mateusza Karkoszki i Daniela Zielińskiego, którzy przeprowadzili licytacje, godnie zastępując pana Władysława Grzywnę, aktora scen warszawskich, który brawurowo czynił to w poprzednich latach, wysoką kulturą osobistą i aktorskim kunsztem oczarowując gości Balu.

Nie do przecenienia jest też rola wszystkich osób, które w licytacje się włączyły, okazując swoją szczodrobliwość i solidarność z osobami potrzebującymi tego nieocenionego wsparcia.

Ja osobiście, także w imieniu podopiecznych Hospicjum Św. Kamila oraz członków Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, pragnę tą drogą pochylić czoło przed wszystkimi, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zakończone wspomnianym sukcesem organizacyjnym i finansowym działania. Niech słowa Chrystusa: "Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40), będące zapowiedzią przyszłej nagrody dla sprawiedliwych, będą dla Państwa najlepszą formą podziękowania.

Środki finansowe z tegorocznego Balu zostaną przeznaczone w znacznej części na informatyzację placówki, narzuconą ustawą z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, która to ustawa nakłada obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej od 1 sierpnia 2014 r. tylko w formie elektronicznej. Koszt wszystkich przedsięwzięć z tym związanych szacowany jest na kwotę 100-150 tys. zł.

W najbliższy poniedziałek, 24 lutego, o godzinie 18.00, w kaplicy hospicyjnej, zostanie odprawiona Msza św. za wspomniane wyżej wszystkie osoby – darczyńców, organizatorów i wolontariuszy VIII Balu charytatywnego. Msza taka w intencji dobrodziejów Hospicjum odbywa się w każdy czwarty poniedziałek miesiąca, co miesiąc o tej samej godzinie. Chętnych do uczestnictwa w tej liturgii – zapraszam.

 

Marek Lewandowski, Dyrektor Hospicjum

 

„ Oddać życie za braci” (1J3,16)

NAJWIĘKSZYM DAREM MIŁOŚCI JEST JEJ OBECNOŚĆ.

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ W INTENCJI CHORYCH, Z UDZIAŁEM KS. BP TADEUSZA LITYŃSKIEGO.

 

W DNIU 11 LUTEGO 2014 r. NA GODZ. 12.30 DO KAPLICY HOSPICJUM ŚW. KAMILA, UL. STILONOWA 21 W GORZOWIE WLKP.

 

ks. Antoni Trzyna

piątek, 31 styczeń 2014 13:07

Jeszcze na Dzień Babci i na Dzień Dziadka

We wtorek 28 stycznia pojawiły się w Hospicjum dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 4 wraz ze swoją opiekunką, panią Jolantą Musiał, by (w bardzo dobrym wykonaniu wokalno-tanecznym) zaprezentować pensjonariuszom Działu Pobytu Dziennego bogaty repertuar, na który składały się i rock & rolle, i cha cha, i inne „porywające" utwory. Okazją do złożenia nam tej wizyty były wciąż aktualne (bo jakżeby inaczej) święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Za piękny, wzruszający występ – dziękujemy, my, pracownicy Hospicjum, nasi podopieczni i wszyscy, którzy mieli okazję uczestniczyć w występie utalentowanych i empatycznych dzieci.

 

Marek Lewandowski

 

Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...
Dzień Babci i ...

piątek, 31 styczeń 2014 13:02

Chór CANTARE i przedszkolaki z PM Nr 29

Przedszkolaki polubiły chór a chór polubił przedszkolaki, w każdym razie wspólne występy. Tak było i tym razem, kiedy w poniedziałek 27 stycznia zawitali jedni i drudzy w hospicyjnych progach, by wspólnie z naszymi podopiecznymi i towarzyszącymi im pracownikami, pośpiewać kolędy oraz złożyć życzenia dziadkom i babciom, czyli w radosnej atmosferze łączącej tak odległe pokolenia umilić życie innym a przy okazji i sobie poprzez śpiew, który dla członków Chóru CANTARE stał się sposobem na życie, a w każdym razie na tę lepszą jego część.

Cóż powiedzieć – było jak miało być, czyli radośnie, spontanicznie, bez odrobiny tremy (bo jedni do niej jeszcze nie dorośli a drudzy są nazbyt sprofesjonalizowani, żeby mogło ich to dotyczyć), głośno i pięknie.

Jednym i drugim dziękujemy, życząc, by rok 2014 przynosił im wszystkim sukcesy na niwie artystycznej a dobry Bóg by darzył ich swoim pokojem i zdrowiem.

Do zobaczenia następnym razem!

Marek Lewandowski

 

Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...
Chór Cantare i ...

 

 

XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych

W dniach od 24 do 26 stycznia 2014 r. w Częstochowie odbyła się XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, w której wzięły udział cztery osoby z Hospicjum Św. Kamila. W sześciu sesjach plenarnych poruszano w sposób niezwykle interesujący i rzeczowy takie zagadnienia jak cierpienie w aspekcie życia i śmierci, leczenie objawowe w opiece paliatywnej, życie w perspektywie śmierci, a także o nowej jakości opieki w aspekcie żywienia w opiece paliatywnej oraz o duchowości w umieraniu.

Wszystkie bloki tematyczne zawierały duże ładunki wiedzy, która możliwa jest do wykorzystywania przez zespoły hospicyjne w ramach codziennych działań na rzecz osób przebywających pod opieka hospicjów. Celem niniejszej informacji nie jest zapoznawanie naszych Przyjaciół i Czytelników z treścią poszczególnych wykładów, ale – także poprzez powyżej zaprezentowane bloki tematyczne – pokazanie, że opieka paliatywne w Polsce rozwija się, znajdując coraz mocniejsze oparcie w zespołach specjalistów zajmujących się tą dziedziną medycyny. Co prawda, jeszcze bardzo wiele pozostaje do zrobienia, ale wektor wspomnianego rozwoju ma właściwy zwrot. Drugim celem, jaki przyświeca zespołowi hospicyjnemu naszego Hospicjum w umieszczeniu na stronie internetowej tej informacji, to pokazanie, że Hospicjum Św. Kamila uczestniczy w tych procesach, starając się pozyskiwać przedmiotową wiedzę, wpływającą na doskonalenie pracy całego zespołu.

Podczas Konferencji wybrzmiały – oprócz pozytywnych prognoz na przyszłość – również i te złe: postępujący wzrost ilości chorych na choroby nowotworowe, wzrost ilości osób starszych, które (nie tylko chore na nowotwory) w coraz większej ilości będą potrzebowały opieki ze strony osób trzecich, brak perspektyw na zmianę stopnia finansowania przez Państwo placówek hospicyjnych, niewystarczająca ilość wolontariuszy chcących pomagać chorym w domach (w niektórych placówkach i miejscach jest ich zupełny brak), czy w końcu brak dostatecznego zainteresowania ze strony rządzących wspomnianymi problemami.

Na koniec wypada wyrazić nadzieję, że „jakoś tam będzie" napotka gremia ludzi kreatywnych, życzliwych, z wizją i możliwościami, chcących zająć się wspomnianymi problemami na skalę potrzeb i zmienić niepewne w trwałe tendencje.

Marek Lewandowski

Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...
Konferencja w C...

 

poniedziałek, 30 grudzień 2013 11:51

W Wigilię, 24 grudnia...

W Wigilię, 24 grudnia, osoby reprezentujące wszystkie hospicyjne komórki organizacyjne, a także Prezes Zarządu Stowarzyszenia, przeszli przez oddział stacjonarny, by podzielić się radością narodzenia Syna Bożego, zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia świąteczne, wnosząc radość, pokój i nadzieję w serca udręczonych chorobami podopiecznych. Było wiele wzruszeń, zwłaszcza, gdy łamaniu się opłatkiem towarzyszyły uściski i pocałunki. Podniosłości tych chwil nie sposób wyrazić słowem pisanym. Pozostaje domyślność, jak nadzieja wpisana w ludzki los i byt.

Niech Nowonarodzony błogosławi Wam, drodzy chorzy. Wam i Waszym rodzinom.

Pracownicy Hospicjum Św. Kamila

 

W Wigilię...
W Wigilię...
W Wigilię...
W Wigilię...
W Wigilię...
W Wigilię...
W Wigilię...

 

poniedziałek, 30 grudzień 2013 11:46

Wigilia pracowników Hospicjum

W piątek, 20 grudnia miało miejsce spotkanie – najpierw przy ołtarzu, gdzie ks. Antoni odprawił Mszę św., potem w hospicyjnej świetlicy – pracowników Hospicjum. Podniosła atmosfera towarzyszyła nie tylko wydarzeniu w kaplicy, ale także podczas tradycyjnych czytań i modlitw oraz podczas składania sobie życzeń świątecznych. Po raz kolejny na wysoki poziom kucharskiego kunsztu wzniosły się panie Irena i Urszula, co zostało zauważone i nagrodzone brawami. Ochom i achom nie byłoby końca, gdyby nie kolędy, które – choć może nie w profesjonalnym wydaniu – zabrzmiały nie mniej odświętnie niż wcześniejsze życzenia i przemowy.

 

Żeby relacja z Wieczerzy nie pozostała sucha i lakoniczna, przypomnę:

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On, bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg z nami". Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezu. (Mt 1, 18-25)

 Marek Lewandowski

Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...
Wigilia pracown...

 

 

 

poniedziałek, 30 grudzień 2013 11:43

Harcerze i Betlejemskie Światełko Pokoju

Jak w latach minionych, tak i w tym roku, zawitali do Hospicjum harcerze z ZHP, przynosząc nam wraz ze świątecznymi życzeniami, Betlejemskie Światełko Pokoju.

poniedziałek, 30 grudzień 2013 11:36

Wigilia pensjonariuszy Działu Pobytu Dziennego

Spotkanie wigilijne pensjonariuszy Działu Pobytu Dziennego miało miejsce w czwartek, 19 grudnia. Rozpoczęło się Mszą św., odprawioną o godz. 11.00 przez ks. Antoniego, kapelana Hospicjum Św. Kamila, w kaplicy pod wezwaniem Jezusa Miłosiernego. Później miało miejsce spotkanie wigilijne chorych z DPD, wolontariuszy i pracowników Hospicjum, na co dzień opiekujących się chorymi. Spotkaniu nie brakowało niczego, co jest atrybutem Wieczerzy Wigilijnej – modlitwy, życzeń, kolęd, no i wigilijnych potraw. Były też zdjęcia, które są załącznikiem do niniejszej informacji.

 

Marek Lewandowski

Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...
Wigilia Działu ...

 

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny PLN):

49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
08 8363 0004 0006 2848 2000 0001
Przelewy zagraniczne
SWIFT: BPKOPLPW

IBAN: PL 49 1020 1967 0000 8602 0002 8290

SWIFT: GBWCPLPP
IBAN: PL 08 8363 0004 0006 2848 2000 0001
 

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664

Top