program regionalny europa

Ania

Ania

środa, 16 kwiecień 2014 14:06

Uczniowie z SP 9 z wizytą u chorych.

W Wielką Środę naszych chorych przebywających w Hospicjum Stacjonarnym i Dziale Pobytu Dziennego odwiedzili uczniowie klas IV b i VI a ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gorzowie Wlkp.

wtorek, 15 kwiecień 2014 10:30

Poduszki za jeden uśmiech

W Hospicjum na co dzień dzieją sie rzeczy niezwykłe.  Wielką radość naszym pracownikom sprawiła pani Jola Prończak, która w imieniu  pań z ogólnopolskiej grupy "Kołderkowe ciocie", przekazała dla naszych podopiecznych własnoręcznie uszyte poduszki.

wtorek, 08 kwiecień 2014 13:15

Pola Nadziei 2014

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

piątek, 04 kwiecień 2014 09:36

3 kwietnia AD 2014

 „Jest taki dzień tylko jeden raz do roku." Ów cytat z piosenki Czerwonych Gitar pisany na szczególną okazję, podkreśla w sposób znakomity wagę zdarzenia, dla którego, co prawda nie był on pisany, ale które odbyło się i że, co prawda, nie miało zasięgu globalnego (choć osobiście żałuję, że nie tak), ale jego „globalna gorzowska lokalność" jest w pełni zadawalająca, bo ramy przestrzeni euklidesowej ograniczonej godzinami 8:00 i 20:00 okazały się wystarczające dla zbiórki publicznej, jaka miała miejsce wczoraj (03 kwietnia) na ulicach Gorzowa, zwłaszcza, że Pan Bóg nie poskąpił w tym dniu wspaniałej wiosennej pogody, optymistycznie nastrajającej i kwestujących, i szczodrobliwie usposobionych Gorzowian. Splot wszystkich pozytywnych czynników pozamaterialnych, których koniunkcja przypadła właśnie we wczorajszy czwartek, przełożył się na materialny jej efekt, który przyjął rozmiar 82 700 PLN.

Czytelnikom bardziej obeznanym z fizyką pod rozwagę poddaję wpływ bozonu Higgsa na wyżej wskazaną materializację (pozytywnej) energii. Ów wpływ wykracza daleko poza ramy czasowe jednej bilionowej części sekundy, w jakim to czasie w granicach zdarzenia zwanego Wielkim Wybuchem, energia pierwotna uległa materializacji; jak widać bozon Higgsa działa i 16 miliardów lat później.

Wszystkim, którzy lubią fizykę, oraz wszystkim, którzy jej nie lubią, a którzy w dniu kwesty na rzecz gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila wykazali wielką solidarność z podopiecznymi naszej placówki, składam w imieniu Zarządu Stowarzyszenia i swoim własnym – serdeczne Bóg zapłać.

Równie szczere i głębokie wyrazy uznania oraz podziękowania kieruję do wszystkich wolontariuszy, którzy wykazali się ogromną wrażliwością i empatią, nie szczędząc własnego czasu, wysiłku i... miłości, bez której każde działania człowieka na rzecz bliźniego pozbawione jest immanentnej radości, jaką odczuwa każdy, który poprzez dowolny przejaw służenia daje drugiemu cząstkę samego siebie.

Dziękuję też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nas, okazując swoją życzliwość – Policji, Straży Miejskiej, klerykom WSD w Paradyżu, szefom zarządzającym placówkami handlowymi, instytucjami i urzędami, którzy pozwolili nam na kwestowanie na ich terenie, dyrektorom i koordynatorom wolontariatu gorzowskich szkół, księżom proboszczom i grupom parafialnym oraz wszystkim pracownikom Hospicjum, którzy na czas zbiórki przeobrazili się w wolontariuszy.

Marek Lewandowski

Dyrektor Hospicjum Św. Kamila

3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...
3 kwietnia AD 2...

 

Zbiórka Publiczna na rzecz Hospicjum Św. Kamila odbędzie się juz w najbliższy czwartek w godz. 8:00 - 20:00. Pieniądze, które zostaną zebrane do puszek, przeznaczymy na pomoc osobom chorym. Kwestować będzie aż 1200 wolontariuszy. a każdy z nich z legitymacją, oznakowaną puszką i naklejką dla ofiarodawcy. Tych wspaniałych, bezinteresownych ludzi, spotkacie Państwo w 150 miejscach na terenie całego miasta Gorzowa, głównie przyz wielkich sklepach sieciowych, galeriach handlowych, ale też na wielu ulicach miasta.

Zachęcamy wszystkich do ofiarności na rzecz osób chorych i życzliwośći wobec wolontariuszy.

 

 

 

poniedziałek, 31 marzec 2014 00:00

Darowizna od S.E. Bordnetze Polska

Serdecznie dziękujemy firmie S.E. Bordnetze Polska Sp. z o.o.  za darowiznę pieniężną. 26 marca br. w Hospicjum Św. Kamila gościliśmy przedstawiciela S.E. Bordnetze pana Mariana Smolarka, który na ręce Prezesa Tadeusza Iżykowskiego i Zastępcy Prezesa Mirosława Skupa z Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila przekazał Umowę darowizny, którą nasza organizacja zrealizuje w tym roku.  Dzięki tej pomocy w Hospicjum odbędzie się adaptacja dwóch pomieszczeń, które od przyszłego półrocza będą funkcjonowały jako sale dla chorych. 

poniedziałek, 17 marzec 2014 11:41

A propos zbiórki publicznej

 

Zaplanowane przez władze Stowarzyszenia doroczne wydarzenie już niemal tuż, tuż, a tu ruchy tektoniczne skorupy sprawiają, że pojawia się coraz więcej pagórków, wzgórz a nawet całkiem niemałych gór, przez które przeniesienie balastu wrzuconego na swoje barki przez organizatorów wydaje się niemałym wyzwaniem.

Te wspomniane trudności są dwojakiego rodzaju.

Pierwszym ich rodzajem jest największa – od czasu kiedy zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum jest organizowana – nieprzychylność niektórych sieci handlowych do wpuszczenia na swój teren naszych wolontariuszy. Ci ostatni nie korzystają z przestronnych wnętrz marketów, nie odbierają też utargów ich właścicielom. Prosiliśmy (jako organizacja), aby – wzorem lat ubiegłych – wolontariusze mogli kwestować na przykład w obrębie przysklepowych parkingów. Zbieramy pieniądze, aby nasi podopieczni – dzieci i dorośli z hospicjów domowych, chorzy z hospicjum stacjonarnego, podopieczni z działu pobytu dziennego i osierocone dzieci ze świetlicy „Jaskółka" mogły tej opieki doświadczać jutro, pojutrze, za rok, czy za kilka i kilkanaście lat. Od czterech lat współorganizujemy wraz z gorzowskimi przedszkolami i kilkoma innymi przyjaciółmi „Korowód wrażliwości", którego nadrzędnym celem jest uwrażliwianie w s z y s t k i c h ludzi na niemożliwe do zrealizowania bez wsparcia tych wrażliwych – potrzeby innych. Kochani szefowie tych placówek handlowych, które odmówiły nam nic nie kosztującego Was wsparcia – obudźcie w sobie uśpioną wrażliwość. Może i Wy znajdziecie się w sytuacji, kiedy bez cudzej wyciągniętej ręki nie pokonacie trudności i przeszkód. Bądźcie Ludźmi!

Drugim rodzajem trudności jest większy niż w latach minionych problem z pozyskiwaniem wolontariuszy. Bez nich, bez ich licznego udziału, cały wysiłek wszystkich uczestników kwesty – wolontariuszy i organizatorów – ulega minimalizacji. Stąd apel do wszystkich Gorzowian dobrej woli – jeśli to możliwe dla Was czasowo – włączcie się do naszej zbiórki. Można dzwonić pod nr 95/30-70-387 do koordynatora zbiórki publicznej, pani Krystyny Waleńskiej, gdzie uzyska się więcej informacji.

Gdybym miał zbierać środki dla siebie, nie przełamałbym oporów wewnętrznych by stanąć na ulicy i wyciągać rękę po jałmużnę. Nie jest to łatwe także wtedy, kiedy trzeba to czynić dla innych. Ale w tym drugim przypadku nie ma innego wyjścia dopóty, dopóki poziom finansowania zadania publicznego, jakim jest opieka hospicyjno-paliatywna w naszym kraju, urągać będzie zdrowemu rozsądkowi i zasadom, w których nie określono tak zwanego koszyka minimum, przy którym nie trzeba by drżeć o jutro hospicjów, w tym i o jutro Hospicjum Św. Kamila.

Prosząc o wyrozumiałość i pomoc, pozostaję z wyrazami szacunku zwłaszcza dla tych, którzy połączą się z chorymi w gestach solidarności, zaplanowanych na dzień 3 kwietnia 2014 roku – w dniu zbiórki publicznej.

Marek Lewandowski

Dyrektor Hospicjum Św. Kamila

 

poniedziałek, 10 luty 2014 10:00

Dotacje i realizowane projekty w 2014 roku

Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila realizuje w 2014 roku następujące projekty (dotujący, nazwa zadania):

Miasto Gorzów Wlkp

"Udzielanie pomocy osobom z chorobą nowotworową i sprawowanie nad nimi opieki"

 

PFRON przy udziale Samorządu Województwa Lubuskiego

" Modernizacja pomieszczeń oraz rozbudowa rehabilitacji pod kątem przystosowania dla osób niepełnosprawnych."

 

Województwo Lubuskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze

"Aktywizacja osób starszych - podopiecznych Hospicjum Św. Kamila"

 

Fundacja Babci Aliny

"Zakup sprzętu medycznego dla  Hospicjum Św. Kamila"

 

Fundacja AMICIS z siedzibą we Wronkach

"Zakup wyposażenia i sprzętu medycznego."

 

 Wydawnictwo Podatkowe Gofin w Gorzowie Wlkp.

"Zakup sprzętu medycznego do Hospicjum Św. Kamila."

 

Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie

 "Zakup leków, jednorazowych środków medycznych, środków do pielęgnacji i dezynfekcji w celu wykonywania czynności opiekuńczo – medycznych nad osobami chorymi, przebywającymi w Hospicjum Stacjonarnym."

 

 

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top