program regionalny europa

Ania

Ania

wtorek, 21 kwiecień 2015 08:41

REGULAMIN ORGANIZACYJNY

REGULAMIN ORGANIZACYJNY HOSPICJUM ŚW.KAMILA pdfRegulamin_organizacyjny.pdf

czwartek, 09 kwiecień 2015 12:05

Brawo Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 9

W imieniu pracowników oraz osób chorych z Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. składamy serdeczne wyrazy podziękowania dla Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 9 „Na Zielonym Wzgórzu" w Gorzowie Wlkp. za pomysł, chęć i trud zorganizowania kolejnej zbiórki środków finansowych na rzecz naszej placówki. W okresie przedświątecznym w Przedszkolu odbył się Kiermasz, podczas którego nauczycielki, rodzice i dzieci wykonali wiele ozdób wielkanocnych, a wykupiły je i ozdobiły swoje domy - rodziny przedszkolaków. Kiermasz rozbudził solidarność społeczności przedszkola (dzieci, rodziców i grona pedagogicznego) z ideą hospicyjną i przyniósł wymierną pomoc dla podopiecznych Hospicjum w postaci ponad 500 zł darowizny pieniężnej.

Radosna grupa Pszczółek – najstarszych dzieci z Przedszkola „ Na Zielonym Wzgórzu", odwiedziła po świętach naszych podopiecznych. Przedszkolaki przyniosły uzbierane datki oraz poznały Hospicjum Stacjonarne i złożyły śpiewaną wizytę u seniorów w Dziale Pobytu Dziennego.

Współpraca z MPI nr 9 trwa już wiele lat, tym bardziej dziękujemy za rozbudzanie wrażliwości na potrzeby osób chorych wśród kolejnych pokoleń gorzowian.

Anna Kobyłka

Marek Lewandowski

czwartek, 05 marzec 2015 00:00

SP 1 pomoga Hospicjum

Doceniamy każdą inicjatywę, która ma na celu szerzenie wrażliwości na potrzeby osób ciężko chorych. W imieniu własnym, pracowników Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., a szczególnie osób chorych, składamy serdeczne wyrazy podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp za pomysł, chęć i trud zorganizowania zbiórki środków finansowych na rzecz naszej placówki.  W styczniu i lutym w SP 1  odbył sie Kiermasz, podczas którego nauczyciele i uczniowie wykonali wiele ozdób walentynkowych i domowych, a wykupili je zarówno rodzice jak i sami uczniowie. Kiermasz rozbudził solidarność społeczności szkoły (dzieci, rodziców i grona pedagogicznego) z ideą hospicyjną i przyniósł wymierną pomoc dla podopiecznych Hospicjum w postaci 1008 zł darowizny pieniężnej.

W dniu 4 marca w szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 z pracownicą Hospicjum. Była to wspaniała okazja do złożenia podziękowań, ale także na pogadankę o roli Hospicjum w naszym mieście. Liczna grupa uczniów i nauczycielek (ok. 200 osób)  wysłuchała opowieści o gorzowskim Hospicjum, dzieci otrzymały też odpowiedź na nurtujące je pytania dotyczące trudnych tematów: chorwania, umierania, pomocy chorym.

Szczególne słowa podziękowania należą się pani Gabrieli Żmurko oraz pani Moniece Ziębie - nuczycielkom wychowania wczesnoszkolnego, które były inicjatorkami i organizatorkami obydwu wydarzeń.

Zachęcamy wszystkich do różnych inicjatyw na rzecz Hospicjum Św. Kamila, gdyż pomoc potrzebna jest nieustannie.

Anna Kobyłka

 

sp1 kiermasz
sp1 kiermasz
sp1 kiermasz
sp1 kiermasz
sp1 kiermasz

piątek, 06 marzec 2015 00:00

WAŻNY KOMUNIKAT- Zbiórka Publiczna 2015

W dniu 16 kwietnia 2015 r. (czwartek) w Gorzowie Wlkp. odbędzie się  Zbiórka Publiczna na rzecz Hospicjum Św. Kamila. Wolontariusze w godz. 8:00 - 19:00 będą zbierać datki pieniężne na pomoc osobom chorym, przebywającym pod opieką Hospicjum.

Wzorem lat ubiegłych bardzo liczymy na udział wielu wolontariuszy w tym wydarzeniu.

!!! W tym roku także osoby niepełnoletnie mogą być w tym dniu wolontariuszem, gdyż będą miały zapewnioną opiekę żołnierzy Wojska Polskiego.

10 marca o godz. 16:00 w siedzibie hospicjum (ul. Stilonowa 21) odbędzie się spotkanie informacyjne dla koordynatorów ze wszystkich, chętnych do udziału w zbiórce, szkół gorzowskich. Bardzo prosimy o obecność  nauczycieli, opiekunów szkolnych kół wolontariatu z placówek, które  chcą wziąć udział w tej szlachetnej akcji.

12 marca o godzinie 16:00 w siedzibie Hospicjum (ul. Stilonowa 21) odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli  gorzowskich parafii, które zechcą wesprzeć naszą organizację wystawiając w tym dniu grupy kwestujących wolontariuszy.

Osoby chętne do pełnienia roli wolontariusza podczas Zbiórki Publicznej, prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Hospicjum (pok. 13,  ul. Stilonowa 21,  Gorzów Wlkp.) w dni powszednie od godz. 8:00 do 15:00.

 

Anna Kobyłka

 

 

 

 

 

środa, 18 luty 2015 09:32

Hospicjum żegna Przyjaciela

Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. z wielkim żalem żegna Panią Dorotę Kurmin – Dziennikarkę TVP Gorzów Wielkopolski. W wieloletniej współpracy zawsze mięliśmy poczucie, że Pani Dorota wchodzi w progi Hospicjum nie tylko jako dziennikarz, ale przede wszystkim jako dobry anioł i przyjaciel. Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszystkie programy, które przygotowała o naszej organizacji, gdyż z empatią szerzyły one ideę hospicyjną i otwierały serca wielu widzów na potrzeby naszych podopiecznych. Będzie nam bardzo brakowało zaangażowania Pani Doroty, jej gotowości do pracy i niewyczerpanych pokładów radości i dobra.

Składamy szczere wyrazy współczucia dla rodziny Pani Doroty, jej przyjaciół i współpracowników z TVP Gorzów.

Niech spoczywa w pokoju.

Dyrekcja i pracownicy Hospicjum Św. Kamila

Foto: Krzysztof Król /Gość Niedzielny

czwartek, 12 luty 2015 14:28

11 lutego w Hospicjum

Na obchody Światowego Dnia Chorego w Hospicjum Św. Kamila złożyły się: Msza Św., namaszczenie chorych, spotkanie z pacjentami Hospicjum oraz obiad gości i podopiecznych. Mszę Świętą w hospicyjnej kaplicy celebrował Bp Dr Paweł Socha – Biskup Senior, który skierował wiele mądrych i ciepłych słów do obecnych na uroczystości chorych, hospicyjnych pracowników, wolontariuszy a także zaproszonych gości w osobach: pana Jana Świrepo – Wicewojewody Lubuskiego, pana Janusza Dreczki – Dyrektora Wydziału Zdrowia LUW, pani Agnieszki Stanisławskiej – Wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Podczas Mszy odbyła się modlitwa za chorych wraz z sakramentem namaszczenia chorych, którego udzielili ksiądz Biskup, ksiądz prałat kan. Władysław Pawlik oraz ks. Antoni Trzyna – Kapelan Hospicjum.

Zwieńczeniem uroczystości była wizyta Dyrektora Hospicjum i gości w salach chorych. Ciepła rozmowa, serdeczny uścisk dłoni, wręczone kwiaty sprawiły, że na twarzach naszych podopiecznych pojawiły się uśmiechy. Wielką radością dla podopiecznych - seniorów był, wspólny z goścmi, obiad w Dziale Pobytu Dziennego.

Anna Kobyłka

 

Swiatowy Dzien ...
Swiatowy Dzien ...
Swiatowy Dzien ...
Swiatowy Dzien ...
Swiatowy Dzien ...
Swiatowy Dzien ...

piątek, 06 luty 2015 11:17

Światowy Dzień Chorego

Już 11 lutego, kolejny raz obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., którego misją jest niesienie pomocy chorym, w tym ulgi w cierpieniu, przygotowuje się do tego wydarzenia poprzez modlitewną pamięć o wszystkich osobach złożonych niemocą, zwłaszcza tych, przykutych chorobą do łóżek. We wspomnianym dniu na terenie Hospicjum zaplanowane zostały skromne uroczystości, wpisujące się w obchody na terenie miasta, konkretnie w Parafii p.w.Pierwszych Męczenników Polski (Msza św. o godz. 9:00) oraz w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Dekerta (w godzinach popołudniowych). Na obchody w Hospicjum Św. Kamila złożą się: Msza św. o godz. 11:30, błogosławieństwo chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych (w salach chorych) oraz wspólny z chorymi, podopiecznymi Działu Pobytu Dziennego, obiad. W tym dniu, chorych w Hospicjum odwiedzą goście z ramienia Kurii Diecezjalnej, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Marek Lewandowski

 

środa, 28 styczeń 2015 10:23

Czas jasełkowy trwa!

W poniedziałek 26 stycznia w Dziale Pobytu Dziennego mieliśmy przyjemność gościć kolejnych naszych przyjaciół, a mianowicie dzieci z IV grupy gorzowskiego Przedszkola Miejskiego nr 23 im. Małego Tygryska Pietrka.

Przedszkolaki, pod troskliwą opieką pani Aleksandry Karpik i pani Hanny Cieślak, przeniosły nas w wyjątkowy czas narodzenia Jezusa. Całemu betlejemskiemu wydarzeniu towarzyszył piękny śpiew aniołów. A był to chór wspaniały, skoro przebudził samych pastuszków! Ci zaś w zachwycie, licznie pobieżeli do Dzieciny z Betlejem, by złożyć Jej swe skromne, ale z serca ofiarowane dary. Do żłóbka przybyli także Trzej Królowie, których radość z narodzenia Pana była tak wielka, że nie tylko przekazali Dzieciątku cenne złoto, kadzidło i mirrę, ale zaprezentowali również orientalne, trudne do powtórzenia, tańce.

Widownia, mimo iż wymagająca, była zachwycona kunsztem aktorskim przedszkolaków. Przedstawieniu swoistego charakteru nadały własnoręcznie uszyte stroje i zrobione elementy dekoracji oraz piękna oprawa muzyczna. Był to niezwykły czas przypomnienia cudu betlejemskiego, za który naszym przyjaciołom z Przedszkola Nr 23 serdecznie dziękujemy, zapraszając na kolejne spotkanie!

Agnieszka Nester

poniedziałek, 26 styczeń 2015 08:47

Przedszkolaki babciom i dziadkom

No i mieliśmy w hospicyjnych progach kolejnych gości. A kogo tym razem? Sąsiadów. Konkretnie – dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 im. Króla Maciusia I. Od przedszkola oddziela nas ogrodzenie z furtką, przez którą można z łatwością zawitać w sąsiadów progi. Co prawda dzieci przeszły chodnikiem, ale efekt był taki sam – przedszkolaki pojawiły się u naszych podopiecznych z Działu Pobytu Dziennego, prezentując przeplatany tańcami spektakl słowno-muzyczny, którego adresatami były babcie i dziadkowie, czyli prawie wszyscy nasi pensjonariusze. Ci ostatni, jak zwykle, przyjęli bardzo ciepło małych artystów, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzieci z Grupy II pod okiem pań, Ewy Gromackiej i Agnieszki Sabaj, przygotowały też dla seniorów upominki w postaci finezyjnych laurek, które rozdały po przedstawieniu.

Za życzliwość, wniesioną radość i dziecięcą spontaniczność a także za zaprezentowany spektakl, obu Paniom a także Pani Dyrektor, Izabeli Kuterebie, no i oczywiście Dzieciom z Grupy II – w imieniu chorych i swoim własnym serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Nester

Marek Lewandowski

wtorek, 20 styczeń 2015 12:01

Chór Cantare

Chór Cantare, to wypróbowany przyjaciel gorzowskiej placówki hospicyjnej. Jak zapowiedziała wcześniej jego szefowa, pani Zofia Raubo, tak się stało – chór, trochę zdziesiątkowany chorobami, złożył nam kolędową wizytę. W jego wykonaniu podopieczni Działu Pobytu Dziennego usłyszeli znane i mniej znane kolędy i pastorałki, ale także stare polskie pieśni ludowe, szczególnie lubiane przez „starszą młodzież", jak z humorem o sobie mówią nasi seniorzy.

Pani Zosi Raubo i Chórowi Cantare dziękujemy w imieniu chorych, ich opiekunów oraz pracowników Hospicjum. Wasz piękny dar jest nie do przecenienia. Jest wartością samą w sobie, zawsze wywołującym wzruszenie, uśmiech i wyzwalającym pozytywne pokłady energii.

Agnieszka Nester

Marek Lewandowski

 

cantare
cantare
cantare
cantare
cantare
cantare

Strona 1 z 10

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny PLN):

49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
08 8363 0004 0006 2848 2000 0001
Przelewy zagraniczne
SWIFT: BPKOPLPW

IBAN: PL 49 1020 1967 0000 8602 0002 8290

SWIFT: GBWCPLPP
IBAN: PL 08 8363 0004 0006 2848 2000 0001
 

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664

Top