program regionalny europa

annako

annako

wtorek, 24 marzec 2020 20:27

Maseczki od darczyńców

W dniu dzisiejszym doświadczyliśmy w Hospicjum Św. Kamila obecności Aniołów, które w tych trudnych chwilach, jakie wszyscy przeżywamy, chciały bezinteresownie nam pomóc. Zostaliśmy obdarowani maseczkami, wykonanymi przez Panią Kasię, która zastrzegła sobie ujawnianie swego nazwiska. Sama je dla nas uszyła, z zakupionego przez siebie materiału, nie oczekując niczego w zamian, kosztem snu nocnego, kiedy powinna odpocząć po ciężkich dniach opieki nad dwójką małych dzieci. Mąż Pani Kasi był posłańcem, który do nas je przywiózł, tym samym uczestnicząc w bezinteresownym uczynku. Dziękujemy bardzo za okazane serce i wrażliwość. Dobro czynione dla innych zawsze wraca ze zdwojoną siłą, więc i do Państwa powróci.

poniedziałek, 16 marzec 2020 15:10

DZIAŁ FIZJOTERAPII ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 ,

DZIAŁ FIZJOTERAPII BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA!

Z pracownikiem Działu Fizjoterapii można kontaktować się telefonicznie w godz. od 8:00 do 15:00

lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 787 956 167

Tel. 787 956 169

Informacja dla podopiecznych świetlicy „Jaskółka”

W związku z sytuacją epidemiologiczną odwołujemy najbliższe zajęcia w świetlicy „Jaskółka”. Spotkamy się 1 kwietnia, o ile sytuacja nie ulegnie zmianie. W pilnych sprawach do dyspozycji dzieci i rodziców jest koordynator świetlicy „Jaskółka”.

Do zobaczenia!

poniedziałek, 09 marzec 2020 14:15

Zakaz odwiedzin -WAŻNE INFORMACJE

W PRZYPADKACH KONIECZNYCH, W POSZANOWANIU PRAW PACJENTA, DOPUSZCZA SIĘ ODWIEDZINY MAKSYMALNIE JEDNEJ OSOBY DO PACJENTA, PO UZGODNIENIU TELEFONICZNYM Z PERSONELEM MEDYCZNYM HOSPICJUM POD NUMEREM TELEFONU 788 177 395 LUB 95 307 02 09.

W związku z pojawieniem się koronawirusa (COVID-19) w Polsce, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów i pracowników, Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie wprowadza zakaz odwiedzin na Oddziale Stacjonarnym w budynku przy ul. Stilonowej 21.  Wejścia do pozostałych oddziałów Hospicjum ( Dział Fizjoterapii, Dział Pobytu Dziennego, Świetlica Jaskółka, Kaplica)  są dozwolone. Hospicjum Domowe pracuje bez zmian. Zakaz obowiązuje od dnia 09.03.2020  do  odwołania.

 

poniedziałek, 09 marzec 2020 09:45

Jaskółkowe warsztaty kulinarne

Kolejne spotkanie rozpoczęliśmy od opowiedzenia, co u kogo słychać. Przy okazji poznaliśmy panią Martę, która przyszła do nas z propozycją zajęć artystycznych. Już za tydzień zobaczymy, co nam wspólnie wyjdzie z twórczego działania. Dziś urodziny miała Amelia. Były życzenia i drobny upominek, a jubilatka przyniosła cukierki, którymi poczęstowała każdego z nas. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania kulinarnych warsztatów. W planie było bananowe show. Przepisem – kilka tygodniu wcześniej - podzieliła się z nami Emilka. Każdy dostał banana. Pokroiliśmy go, a następnie zanurzaliśmy w płynnej czekoladzie i posypkach. Deser był przepyszny! Emilio, dziękujemy! Czekamy na kulinarne propozycje innych Jaskółek. Po degustacji deseru, graliśmy w gry planszowe. Każdy mógł sobie wybrać, co tylko chciał. Na stołach znalazło się wiele różnych gier - od Masterchefa przez remika, dooble, ego, jengę po prawo jungli. Podczas grania czas minął nam bardzo szybko. Nie wiadomo kiedy musieliśmy już podsumować całe spotkanie. Rozstaliśmy się w dobrych humorach. Czekamy na kolejną środę.

poniedziałek, 09 marzec 2020 09:33

Jaskółka - refleksyjnie i artystycznie

Kolejne spotkanie Jaskółek rozpoczęliśmy od kółeczka ,,Co u kogo słuchać?" Rozmawialiśmy o rzeczach ważnych, miłych, trudnych. Szukaliśmy wspólnie możliwości wsparcia i pocieszenia bliskich w różnych trudnych sytuacjach. Powitaliśmy u nas Kacpra i Kaję. Ze względu na to, że spotkaliśmy się w Środę Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post, poszliśmy do naszej hospicyjnej kaplicy, aby pomodlić się. Tam też od księdza Piotra dowiedzieliśmy się, na czym polega post. Po skończonej modlitwie wróciliśmy na pyszny posiłek, przygotowany przez chłopaków pod okiem wolontariuszy. Gdy nasze brzuszki już były najedzone, zaczęliśmy trenować naszą cierpliwość przy pracach plastycznych. Dostaliśmy szablony, które wypełnialiśmy farbą poprzez robienie kropek. Jednak nie było to takie łatwe, ponieważ musieliśmy stawiać kropki patyczkami do uszu. Ale jednak udało nam się! Powstała piękna wiosenna galeria. Nie możemy już się doczekać, aż będzie w końcu wiosna. Spacery, zabawy na dworze i egzaminy... dla części z nas. Po pracach plastycznych była chwilą relaksu w niebieskiej sali przy grze w planszówki i rozmowach. Czas minął nam - jak zawsze - bardzo szybko. Do zobaczenia z tydzień!

wtorek, 25 luty 2020 12:21

Prośba o 1%

Bardzo prosimy o przekazywanie 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila. Środki pieniężne z 1% dla OPP przeznaczymy na zakup leków, żywności, materiałów higienicznych i opatrunkowych, wynagrodzenia lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów.  Decydując się na przekazanie 1% naszej organizacji pomagasz osobom chorym przebywającym w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Hospicjum Domowym dla Dzieci oraz Dziale Pobytu Dziennego.

Poniższe instrukcje i odpowiedzi ułatwią procedurę przekazania 1%

1) Usługa Twój e-pit

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego w usłudze Twój e-PIT?

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.

2. Wpisz swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia),

kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2019 rok albo użyj profilu zaufanego.

3.Na głównym ekranie zobaczysz informację o organizacji pożytku publicznego.

4. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy:

wybierz z listy numer KRS Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila: 0000026814

zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie informacji dla Hospicjum Św. Kamila o 1 procencie podatku

5.Jeśli chcesz zmienić organizację, której chcesz przekazać 1procent podatku:

wybierz opcję „Zmieniam organizację”

wybierz z listy numer KRS Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila: 0000026814, zatwierdź tę zmianę.

 

2) Jeśli w 2019 roku rozliczał Ciebie Urząd Skarbowy i przekazywałeś dla Hospicjum Św. Kamila 1%

W PIT 2020 za 2019 rok przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila, któremu przekazał 1 procent podatku w roku ubiegłym.

 

3) Jak emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku 2020 za 2019 rok?

Emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku

wypełniając formularz PIT-OP. Nie muszą składać całego zeznania podatkowego.

 

4) 1 procent podatku 2020 za 2019. Czy można złożyć zeznanie na papierze?

​Podatnik – tak jak w poprzednich latach – może złożyć PIT w formie papierowej. Takie zeznanie, które podatnik sporządzi samodzielnie i wskaże w nim wybraną przez siebie OPP, będzie wiążące dla urzędu skarbowego. W PIT -37 w pozycji 132 musi wpisać numer KRS Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila tj. 0000026814

 

5) Jeśli masz problem z wypełnieniem PIT-37 i przekazaniem 1% na rzecz Hospicjum Św. Kamila.

 Zapraszamy do siedziby Hospicjum , ul. Stilonowa 21, Gorzów Wielkopolski Pokój 32 i 33 pn-pt, 8:00-14:00, Tel: 787954975

 

6) Za pośrednictwem programu na stronie Hospicjum św. Kamila http://www.hospicjum-gorzow.pl/

 

PAMIĘTAJ!

Wpisz KRS  0000026814 w pozycje:

PIT-36 poz. 440

PIT-36L poz. 146

PIT-28 poz. 138

PIT-38 poz. 62

PIT-39 poz. 48

PIT-CFC poz.45

PIT-OP poz.9

 

co to jest 1% dla OPP

poniedziałek, 24 luty 2020 10:55

Zbiórka publiczna 2020 - terminy spotkań

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że ruszamy z przygotowaniami do kolejnej Zbiórki Publicznej na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Odbędzie się ona w dniu 23 kwietnia 2020 r.

A oto daty planowanych spotkań, w siedzibie Hospicjum:

2 marca (poniedziałek) o godz. 16:00 z Przedstawicielami Parafii Gorzowskich

3 marca (wtorek) o godz. 16:00 z Koordynatorami Szkół.

Serdecznie zapraszamy!

Kolejne jaskółkowe spotkanie rozpoczęliśmy jak zwykle – opowiadaliśmy, co u nas słuchać, jak nam minął tydzień. Niektórzy mówili o swoich sukcesach szkolnych, zaś inni opowiadali o tym, jak aktywnie i zabawnie spędzili weekend. Następnie z panią Olą rozmawialiśmy o asertywności, jak należy odmawiać, jakich argumentów używać, dlaczego to jest czasami takie trudne. Również pani Ola podzieliła nas na grupy, w których mieliśmy odegrać różne scenki. Na przykład jak kulturalnie odmówić, kiedy ktoś proponuje nam coś, czego nie chcemy. Potem nadszedł czas na warsztaty kulinarne. Mogliśmy zrobić sobie własne burgery. Mieliśmy do wyboru różne kolorowe składniki: pomidory, sałatę, ogórki. Po zjedzeniu przepysznych burgerów był czas na gry i zabawy w niebieskiej sali. Było bardzo dużo emocji podczas zabawy lub gier planszowych. Na koniec pościliśmy iskierkę przyjaźni. Do zobaczenia za tydzień

czwartek, 13 luty 2020 10:39

Jaskółkowe spotkanie o miłości

Pierwsze w lutym spotkanie jaskółkowe rozpoczęliśmy od naszej tradycyjnej rundki, podczas której powiedzieliśmy co się u nas ostatnio zdarzyło i jak spędziliśmy ferie. Z okazji urodzin złożyliśmy życzenia jubilatom, którzy następnie poczęstowali wszystkich cukierkami. Potem poznaliśmy temat zajęć, które miała poprowadzić pani Agata. Temat ten miał związek ze zbliżającym się świętem, czyli walentynkami, a była nim miłość. Rozmawialiśmy o tym, kogo lub co można kochać, a także jak można tę miłość okazywać. Były także scenki i hasła kojarzące się z sercem. Następnie za pomocą kredek każdy z nas stworzył walentynkę. Najczęściej pojawiającym motywem, który na nich gościł, było oczywiście serce, jednakże pojawiały się także kwiaty i motyle. Po przygotowaniu kartek przyszedł czas na posiłek, który składał się z grzanek z serem, a także z ciepłych lodów na deser. Po chwili na zabawę w niebieskiej sali i granie w gry przyszedł czas na puszczenie iskierki przyjaźni.

Strona 1 z 7

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top