program regionalny europa

annako

annako

wtorek, 25 luty 2020 12:21

Prośba o 1%

Bardzo prosimy o przekazywanie 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila. Środki pieniężne z 1% dla OPP przeznaczymy na zakup leków, żywności, materiałów higienicznych i opatrunkowych, wynagrodzenia lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów.  Decydując się na przekazanie 1% naszej organizacji pomagasz osobom chorym przebywającym w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Hospicjum Domowym dla Dzieci oraz Dziale Pobytu Dziennego.

Poniższe instrukcje i odpowiedzi ułatwią procedurę przekazania 1%

1) Usługa Twój e-pit

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego w usłudze Twój e-PIT?

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.

2. Wpisz swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia),

kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2019 rok albo użyj profilu zaufanego.

3.Na głównym ekranie zobaczysz informację o organizacji pożytku publicznego.

4. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy:

wybierz z listy numer KRS Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila: 0000026814

zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie informacji dla Hospicjum Św. Kamila o 1 procencie podatku

5.Jeśli chcesz zmienić organizację, której chcesz przekazać 1procent podatku:

wybierz opcję „Zmieniam organizację”

wybierz z listy numer KRS Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila: 0000026814, zatwierdź tę zmianę.

 

2) Jeśli w 2019 roku rozliczał Ciebie Urząd Skarbowy i przekazywałeś dla Hospicjum Św. Kamila 1%

W PIT 2020 za 2019 rok przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila, któremu przekazał 1 procent podatku w roku ubiegłym.

 

3) Jak emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku 2020 za 2019 rok?

Emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku

wypełniając formularz PIT-OP. Nie muszą składać całego zeznania podatkowego.

 

4) 1 procent podatku 2020 za 2019. Czy można złożyć zeznanie na papierze?

​Podatnik – tak jak w poprzednich latach – może złożyć PIT w formie papierowej. Takie zeznanie, które podatnik sporządzi samodzielnie i wskaże w nim wybraną przez siebie OPP, będzie wiążące dla urzędu skarbowego. W PIT -37 w pozycji 132 musi wpisać numer KRS Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila tj. 0000026814

 

5) Jeśli masz problem z wypełnieniem PIT-37 i przekazaniem 1% na rzecz Hospicjum Św. Kamila.

 Zapraszamy do siedziby Hospicjum , ul. Stilonowa 21, Gorzów Wielkopolski Pokój 32 i 33 pn-pt, 8:00-14:00, Tel: 787954975

 

6) Za pośrednictwem programu na stronie Hospicjum św. Kamila http://www.hospicjum-gorzow.pl/

 

PAMIĘTAJ!

Wpisz KRS  0000026814 w pozycje:

PIT-36 poz. 440

PIT-36L poz. 146

PIT-28 poz. 138

PIT-38 poz. 62

PIT-39 poz. 48

PIT-CFC poz.45

PIT-OP poz.9

 

co to jest 1% dla OPP

poniedziałek, 24 luty 2020 10:55

Zbiórka publiczna 2020 - terminy spotkań

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że ruszamy z przygotowaniami do kolejnej Zbiórki Publicznej na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Odbędzie się ona w dniu 23 kwietnia 2020 r.

A oto daty planowanych spotkań, w siedzibie Hospicjum:

2 marca (poniedziałek) o godz. 16:00 z Przedstawicielami Parafii Gorzowskich

3 marca (wtorek) o godz. 16:00 z Koordynatorami Szkół.

Serdecznie zapraszamy!

Kolejne jaskółkowe spotkanie rozpoczęliśmy jak zwykle – opowiadaliśmy, co u nas słuchać, jak nam minął tydzień. Niektórzy mówili o swoich sukcesach szkolnych, zaś inni opowiadali o tym, jak aktywnie i zabawnie spędzili weekend. Następnie z panią Olą rozmawialiśmy o asertywności, jak należy odmawiać, jakich argumentów używać, dlaczego to jest czasami takie trudne. Również pani Ola podzieliła nas na grupy, w których mieliśmy odegrać różne scenki. Na przykład jak kulturalnie odmówić, kiedy ktoś proponuje nam coś, czego nie chcemy. Potem nadszedł czas na warsztaty kulinarne. Mogliśmy zrobić sobie własne burgery. Mieliśmy do wyboru różne kolorowe składniki: pomidory, sałatę, ogórki. Po zjedzeniu przepysznych burgerów był czas na gry i zabawy w niebieskiej sali. Było bardzo dużo emocji podczas zabawy lub gier planszowych. Na koniec pościliśmy iskierkę przyjaźni. Do zobaczenia za tydzień

czwartek, 13 luty 2020 10:39

Jaskółkowe spotkanie o miłości

Pierwsze w lutym spotkanie jaskółkowe rozpoczęliśmy od naszej tradycyjnej rundki, podczas której powiedzieliśmy co się u nas ostatnio zdarzyło i jak spędziliśmy ferie. Z okazji urodzin złożyliśmy życzenia jubilatom, którzy następnie poczęstowali wszystkich cukierkami. Potem poznaliśmy temat zajęć, które miała poprowadzić pani Agata. Temat ten miał związek ze zbliżającym się świętem, czyli walentynkami, a była nim miłość. Rozmawialiśmy o tym, kogo lub co można kochać, a także jak można tę miłość okazywać. Były także scenki i hasła kojarzące się z sercem. Następnie za pomocą kredek każdy z nas stworzył walentynkę. Najczęściej pojawiającym motywem, który na nich gościł, było oczywiście serce, jednakże pojawiały się także kwiaty i motyle. Po przygotowaniu kartek przyszedł czas na posiłek, który składał się z grzanek z serem, a także z ciepłych lodów na deser. Po chwili na zabawę w niebieskiej sali i granie w gry przyszedł czas na puszczenie iskierki przyjaźni.


Hospicyjne obchody Światowego Dnia Chorego rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. Kan. Andrzej Piela, który wraz z kapelanem Hospicjum, ks. Piotrem Krysztofiakiem, podczas liturgii udzielił chorym Sakramentu namaszczenia chorych. Wraz z ks. A. Pielą przybył z Babimostu ks. Paweł Opłatkowski. We Mszy św. uczestniczył także kleryk Seweryn Szczotko z WSDDZ-G w Gościkowie-Paradyżu, który w roku 2016 odbywał w tut. Hospicjum praktykę, jako alumn po I roku studiów. We Mszy św. i w uroczystościach uczestniczyli także: pan Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski, pani Sylwia Krasińska – Wydział Spraw Społecznych UM w Gorzowie, a także podopieczni Działu Pobytu Dziennego, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila oraz dziewczęta z koła Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 13.Po Mszy św. wszyscy chorzy otrzymali życzenia składane przez hospicyjnych gości wraz z tradycyjnym już kwiatem prymuli, symbolem trwającego życia i dowodem solidarności i wyrazem empatii z chorymi.

Wojewoda Władysław Dajczak, udzielając wywiadu mediom „zaapelował do mieszkańców Gorzowa o finansowe wspieranie paliatywnych placówek, poprzez uczestniczenie w zbiórkach, przekazanie podatku z rozliczenia dochodu oraz wolontariat. Wskazywał również na to, że w hospicjach widać wyraźnie jak ważna jest praca wykonywana przez lekarzy, pielęgniarki i wolontariuszy.Światowy Dzień Chorego każe się zatrzymać nad naszym życiem, uświadamia jego kruchość. Hospicjum jest czymś więcej niż placówką medyczną. Tutaj dokonuje się przekraczanie granic, nie tylko poprzez profesjonalną opiekę nad chorym. To miejsce, które tętni miłością, a bez miłości nie ma hospicjów – podkreślał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, dodając – W centrum uwagi jest człowiek i jego godność, dlatego te miejsca są tak ważne i powinniśmy je ze wszech miar wspierać.” (Za KAI)

Na koniec miało miejsce spotkanie władz Hospicjum z gośćmi, podczas którego była okazja do wymiany informacji związanych z funkcjonowaniem placówki.

Marek Lewandowski

 

Informacje Lubuskie - materiał o Hospicjum Św. Kamila w Światowym Dniu Chorego

 

wtorek, 11 luty 2020 09:01

Światowy Dzień Chorego

Dziś na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Uważnie wczytujemy się w słowa papieża Franciszka, który w swym Orędziu zawarł wielką miłość, nadzieję i pokrzepienie dla osób chorych i ich rodzin. Ze zdroju słów Papieża czerpiemy  także my, osoby służące chorym. Z pokorą, serdecznością i wdzięcznością udajemy się do naszych pacjentów -  tych, którzy oczekują nas w swoich domach, jak i  przebywających w Hospicjum Stacjonarnym i Dziale Pobytu Dziennego.  

 

Orędzie Papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego 2020 r.

«Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28)

Drodzy braci i siostry,

1. Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28) wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym. Słowa te są wyrazem solidarności Syna Człowieczego wobec ludzkości dotkniętej smutkiem i cierpieniem. Jakże wiele osób cierpi w ciele i na duchu! Jezus Chrystus wzywa wszystkich, aby pójść do Niego: «przyjdźcie do mnie» i obiecuje ulgę i wytchnienie. «Kiedy Jezus to mówi, ma przed oczyma ludzi, których spotyka każdego dnia na drogach Galilei: wielu ludzi prostych, ubogich, chorych, grzeszników, znajdujących się na marginesie społeczeństwa z powodu ciężaru prawa i opresyjnego systemu społecznego... Ludzie ci zawsze uganiali się za Nim, aby słuchać Jego słowa — słowa, które dawało nadzieję!» (Anioł Pański, 6 lipca 2014).

W XXVIII Światowy Dzień Chorego, Jezus kieruje zaproszenie do chorych, uciśnionych i biednych, którzy wiedzą, że zależą całkowicie od Boga i, dotknięci ciężarem próby, potrzebują uzdrowienia. Osobom przeżywającym przygnębienie z powodu swojej sytuacji słabości i bólu Jezus Chrystus nie narzuca przepisów prawa, ale oferuje swoje miłosierdzie czyli samego siebie jako odnawiającą moc. Jezus patrzy na poranione człowieczeństwo. On ma oczy, które widzą i które zauważają, gdyż patrzą głęboko, nie rozglądają się obojętnie, lecz zatrzymują się i akceptują całego człowieka, każdego z jego stanem zdrowia, nie odrzucając nikogo, zapraszając każdego do wejścia w Jego życie, aby doświadczyć łagodności.

2. Dlaczego Jezus Chrystus żywi te uczucia? Ponieważ On sam uczynił się słabym, doświadczając ludzkiego cierpienia i otrzymując następnie pokrzepienie od Ojca. Faktycznie tylko ten, kto osobiście przeżywa to doświadczenie, będzie potrafił pocieszyć drugiego. Istnieje kilka poważnych form cierpienia: choroby nieuleczalne i przewlekłe, choroby psychiczne, schorzenia wymagające rehabilitacji lub opieki paliatywnej, różne niepełnosprawności, choroby wieku dziecięcego i podeszłego... Wobec nich czasami brakuje człowieczeństwa, dlatego konieczne jest spersonalizowanie podejścia do pacjenta, dodając do leczenia także opiekę w celu integralnego uzdrowienia człowieka. W chorobie czuje on bowiem, że zagrożona jest nie tylko jego integralność fizyczna, ale także wymiar relacyjny, intelektualny, uczuciowy i duchowy; i dlatego oprócz terapii oczekuje wsparcia, troskliwości, uwagi... jednym słowem miłości. Ponadto obok człowieka chorego jest jego rodzina, która cierpi i również potrzebuje pociechy i bliskości.

3. Drodzy chorzy bracia i siostry, wasza choroba stawia was w szczególny sposób pośród owych, “utrudzonych i obciążonych”, którzy przyciągają wzrok i serce Jezusa. Stąd wychodzi światło, które oświeca wasze chwile ciemności i nadzieja wobec waszego zniechęcenia. Jezus zaprasza was, abyście przyszli do Niego: «Przyjdźcie». W Nim bowiem niepokoje i pytania, które rodzą się w tej waszej “nocy” ciała i ducha, znajdą siłę do ich pokonania. Tak, Chrystus nie dał nam recept, ale swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem uwalnia nas od ucisku zła.

W tym stanie na pewno potrzebujecie miejsca, aby się pokrzepić. Kościół chce być coraz bardziej i lepiej “gospodą“ Dobrego Samarytanina, którym jest Chrystus (por. Łk 10, 34), to znaczy domem, w którym można znaleźć Jego łaskę, wyrażającą się w gościnności, w akceptacji, w podniesieniu na duchu. W tym domu będziecie mogli spotkać ludzi, którzy, uzdrowieni miłosierdziem Bożym ze swojej słabości, będą umieli pomóc wam nieść krzyż, tworząc z własnych ran szczeliny, poprzez które ponad swoją chorobą można dostrzec horyzont i otrzymać światło i powietrze dla waszego życia.

W to dzieło przynoszenia ulgi chorym braciom wpisuje się działalność pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, personelu pomocniczego, administracji placówek sanitarnych, wolontariuszy, którzy, wykonując swoje zadania zgodnie z kompetencjami, pozwalają odczuć obecność Chrystusa, który ofiaruje pociechę i troszczy się o chorą osobę, opatrując jej rany. Jednakże również oni są mężczyznami i kobietami nie pozbawionymi własnych słabości czy chorób. W odniesieniu do nich mają szczególne znaczenie słowa, że «otrzymawszy pokrzepienie i pocieszenie Chrystusa, jesteśmy z kolei wezwani, aby stać się pokrzepieniem i pocieszeniem dla naszych braci, poprzez postawę łagodności i pokory na wzór Mistrza» (Anioł Pański, 6 lipca 2014).

4. Drodzy pracownicy służby zdrowia, każda interwencja diagnostyczna, prewencyjna, terapeutyczna, badawcza, lecznicza i rehabilitacyjna skierowana jest do osoby chorego, gdzie rzeczownik “osoba” zawsze pojawia się przed przymiotnikiem “chory”. Dlatego wasze działanie niech będzie stale nakierowane na godność i życie człowieka, bez jakiejkolwiek zgody na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny.

W obliczu sytuacji krytycznych i możliwej porażki nauk medycznych wobec przypadków klinicznych coraz bardziej problematycznych i wobec niekorzystnych diagnoz, jesteście wezwani do otwarcia się na wymiar transcendentny, który może ukazać najgłębszy sens waszej profesji. Pamiętamy, że życie jest święte i należy do Boga, dlatego jest nienaruszalne i nietykalne (por. Instr. Donum vitae, 5; Enc. Evangelium vitae, 29-53). Życie ma być przyjmowane, chronione, szanowane i trzeba mu służyć od jego zaistnienia aż do śmierci: domagają się tego zarówno rozum, jak i wiara w Boga autora życia. W niektórych przypadkach sprzeciw sumienia pozostaje dla was koniecznym wyborem, aby pozostać wiernymi waszemu „tak” dla życia i osoby. W każdym razie wasz profesjonalizm ożywiany chrześcijańską miłością, będzie najlepszą formą służby wobec podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo do ​​życia. Nawet wówczas, kiedy nie będziecie w stanie wyleczyć, zawsze będziecie mogli otoczyć opieką za pomocą gestów i procedur, które przynoszą ulgę i wytchnienie pacjentowi.

Niestety, w niektórych kontekstach wojny czy konfliktu zbrojnego atakuje się personel medyczny i placówki, które zajmują się przyjmowaniem i leczeniem chorych. W niektórych miejscach również władza polityczna próbuje manipulować pomocą medyczną na swoją korzyść, ograniczając autonomię prawną przysługującą profesji medycznej. W rzeczywistości, atakowanie tych, którzy poświęcają się służbie cierpiącym członkom społeczeństwa, nikomu nie przynosi pożytku.

5. W tym XXVIII Światowym Dniu Chorych myślę o wielu braciach i siostrach, którzy na całym świecie nie mają dostępu do leczenia, ponieważ żyją w biedzie. Zwracam się zatem do instytucji opieki zdrowotnej i rządów wszystkich krajów świata, aby mając na uwadze aspekt ekonomiczny, nie zaniedbywały sprawiedliwości społecznej. Ufam, że łącząc zasady solidarności i pomocniczości, zostanie podjęta współpraca dla zapewniania wszystkim dostępu do odpowiedniej opieki medycznej w celu ochrony i odzyskiwania zdrowia. Z serca dziękuję wolontariuszom, którzy oddają się służbie chorym, uzupełniając w wielu przypadkach braki strukturalne i odzwierciedlając poprzez gesty czułości i bliskości obraz Chrystusa Dobrego Samarytanina.

Najświętszej Maryi Pannie, Uzdrowieniu Chorych, zawierzam wszystkich, którzy dźwigają ciężar choroby wraz z ich rodzinami, a także wszystkich pracowników służby zdrowia. Wszystkich z czułością zapewniam o bliskości w modlitwie i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa.

Watykan, 3 stycznia 2020 r., we wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

Franciszek

 

24-26 stycznia 2020 roku

Dzień 1.

O godzinie 14.00 wesoły autokar pełen „Jaskółek” wyruszył w kierunku Myśliborza.

Przed nami zimowisko! Po krótkiej przejażdżce byliśmy już na miejscu. Przywitały

nas panie z Domu Wczasów Dziecięcych. Niektórzy z nas po raz pierwszy znaleźli

się w tym miejscu. Dla niektórych to pierwszy wspólny wyjazd z „Jaskółkami”.

Rozpakowaliśmy się i już przyszedł czas na ognisko! Czekały na nas pyszne

kiełbaski, które z wielką ochotą i ze smakiem zjedliśmy. Później przenieśliśmy się do

mydlarni. Powstawały tu magiczne i kolorowe kule do kąpieli. Składniki były proste,

naturalne i pachnące. Już nie możemy się doczekać, aż wypróbujemy kule w domu.

Po kolacji odbyła się dyskoteka! Muzycznemu szaleństwu i tańcom nie było końca!

Zmęczeni, ale wybawieni, wróciliśmy do pokoi, a po kąpieli przyszedł czas na Kino

Bambino...

Dzień 2.

Dzień zaczęliśmy wcześnie jak na sobotę, bo już o godzinie 8.00. Po energetyzującej

rozgrzewce i śniadaniu, czekał nas spacer po Myśliborzu. Razem z panem

przewodnikiem odkrywaliśmy tajemnice murów, baszt i ratusza. Zwiedzanie

zakończyliśmy wizytą w muzeum, w którym odbyło się pasowanie na rycerzy i damy

dworu. Zwiedzaliśmy także muzealne sale, między innymi etnograficzną i

archeologiczną. Zaopatrzeni w nową wiedzę historyczną, wróciliśmy do ośrodka na

obiad i telefon do rodziców. Po rozmowie z bliskimi czekała nas wizyta gości.

Przyjechali do nas pan dyrektor Hospicjum świętego Kamila Marek Lewandowski

oraz pani Karolina, która była organizatorką II Degustacyjnej  Kolacji Charytatywnej, z której zebrane

środki umożliwiły nam wyjazd na zimowisko. Pani Karolinie towarzyszył syn

Franek, którego miło było nam poznać. W sali gimnastycznej zamieniliśmy się w

wyspiarzy. Podzieleni na 4 grupy przygotowywaliśmy nasze kolorowe wyspy. Po

zabawie wyszliśmy do miasta, tym razem na zakupy. Niektórzy pierwszy raz

dysponowali kieszonkowymi i mogli sami zdecydować, co sobie kupić. Obkupieni i

zadowoleni wróciliśmy do ośrodka, a potem skierowaliśmy się w stronę basenu.

Najpierw spotkaliśmy się z ratownikiem, który przedstawił nam zasady obowiązujące

na pływalni, i wskoczyliśmy do wody. W wodzie zabawa była przednia, więc

zmęczeni i głodni wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekała na nas pizza! Zadowoleni

zasiedliśmy w Kinie...

Dzień 3.

Dziś również pobudka skoro świt. Po śniadaniu wyruszyliśmy na mszę do

pobliskiego sanktuarium, a następnie na spacer. Byliśmy na plaży, wsiedliśmy na

statek, widzieliśmy też kąpiących się w jeziorze. Morsy zaimponowały nam bardzo!

Po powrocie do ośrodka robiliśmy szkatułki. Mieliśmy do wyboru różne elementy

dekoracyjne: sznurki, gwiazdki, pompony, naklejki, koraliki... Każda szkatułka jest

inna, każda jest piękna. Będziemy trzymać w nich nasze skarby. Potem był czas na

gry i zabawy. One nigdy nam się nie znudzą! A po obiedzie pakowaliśmy nasze

rzeczy, sprzątaliśmy pokoje i udaliśmy się na podsumowanie zimowiska. Każdy

mówił, co jemu najbardziej podobało się podczas zimowiska. Lista była bardzo

długa. Jedyny minus naszego pobytu, to to, że zimowisko „Jaskółek” trwało tak

krótko! Napisaliśmy petycję z prośbą, aby w przyszłości zimowisko trwało 2

tygodnie! Na koniec każdy z nas dostał paczkę. Były w nich jaskółkowe koszulki,

kolorowanki, kredki, długopisy, notesy, słodycze i inne drobiazgi. Dziękujemy!

Do zobaczenia już po feriach. Widzimy się w świetlicy „Jaskółka” w środę, 12

lutego, o godzinie 16.00.

 

szczegółowe foto i video relacje z trzech dni zimowiska do obejrzenia na facebookowym profilu Świetlica Jaskółka

 

Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...
Zimowisko Jaskó...

 

czwartek, 23 styczeń 2020 09:58

"Jaskółka" karnawałowo

 

Kolejne „jaskółkowe” spotkanie rozpoczęliśmy od szybkiej rozgrzewki naszych umysłów. Po błyskawicznej rundzie „państwa miasta” ruszyła rundka „co u kogo słychać”. W międzyczasie mieliśmy odwiedziny gości. Rozmawialiśmy o duchowości i otrzymaliśmy obrazki z podobizną Matki Boskiej. Później przenieśliśmy się w czas karnawału, który przecież wciąż trwa. Każdy z nas wykonał maskę. Królowały zwierzątka, postacie z bajek oraz motywy karnawału weneckiego i brazylijskiego. Gdy maski były gotowe, przyszedł czas na małą sesję zdjęciową z naszymi dziełami. Pobawiliśmy się nawet w zgadywanie, co maska każdego przedstawia. Śmiechu było dużo! Po ciężkiej pracy przyszedł czas na kanapki. U nas jak zwykle królowały kanapki z dżemem i twarożkiem. Po posiłku nie zostało nam wiele czasu, więc podsumowaliśmy nasze spotkanie i puściliśmy iskierkę przyjaźni. Już w piątek wyruszamy na zimowisko... czego nie możemy się doczekać!

 

Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...
Jaskółka karnaw...

poniedziałek, 20 styczeń 2020 10:42

„Jaskółka” - kulinarnie i profilaktycznie

Kolejne „Jaskółkowe” spotkanie rozpoczęliśmy od rozmów o tym, co przez miniony tydzień wydarzyło się u każdego z nas. Niektórzy mówili o tym, jak ciężko jest w szkole, inni chwalili się naukowymi sukcesami, jeszcze inni opowiadali o akcjach charytatywnych, w których z wielkim zaangażowaniem brali udział. Potem były warsztaty kulinarne. Przygotowywaliśmy pyszny deser: ryż z jabłkami i truskawkami. Okazało się, że wiele osób po raz pierwszy próbowało takiego połączenia. Wśród dodatków były do wyboru: śmietanka, jogurt naturalny, cynamon, cukier puder i miód. Było bardzo smacznie. Później rozmawialiśmy o profilaktyce uzależnienia od alkoholu. Zastanawialiśmy się, co robić, jak zachowywać się, aby nie mieć takich problemów. Zależy nam na tym, aby żyć zdrowo i bezpiecznie. Potem mieliśmy chwilę relaksu podczas grania w planszówki. Było bardzo dużo emocji w trakcie grania w ,,prawo dżungli" ,,masterchefa" czy ,,pędzące żółwie". Na koniec puściliśmy iskierkę przyjaźni i każdy z nas dostał nowego przyjaciela do przytulania - pluszaka:) Do zobaczenia za tydzień!

wtorek, 14 styczeń 2020 13:07

Kolędowanie z "Cantare".

Dobrze jest zacząć tydzień od pozytywnych wrażeń. W poniedziałek 13 stycznia  artyści z  chóru "Cantare" wprawili w dobry nastrój pacjentów i pracowników Hospicjum.   Gorzowski zespół, pod dyrygenturą pani Zofii Raubo, zaprezentował swój nowy program artystyczny oraz piękne i wzruszające kolędy.

Seniorzy z Działu Pobytu Dziennego ochoczo włączyli się do wspólnego śpiewania, które, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, jest ulubioną aktywnością naszych podopiecznych.

Dziękujemy artystom za wspaniałe spotkanie i radosne kolędowanie.

Strona 1 z 7

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
Sekretariat   tel.: 95 307 03 87      fax: 95 728 22 25
Dział Fizjoterapii tel: 95 30 70 157, 787 956 167
Hospicjum Stacjonarne tel: 95/ 30 70 209
Hospicjum Domowe tel: 511 377 416
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top